صفحه نخست /  وبلاگ /  کدام مدل لوگو برای کمپانی شما مناسب است؟

وبلاگ

کدام مدل لوگو برای کمپانی شما مناسب است؟

کدام مدل لوگو برای کمپانی شما مناسب است؟


سوالات مشخصی است که مالکان تجاری در زمان انتخاب لوگوی مناسب برندشان بر اساس بزرگی و اهداف شرکت، باید از خود بپرسند.

آیا تجارت شما به خوبی ثبات یافته است؟

اولین سوالی که باید در نظر بگیرید این است شرکت شما تا چه اندازه پایدار است. اگر شرکت شما تازه تاسیس است، هدف اولیه شما باید یافتن لوگویی باشد که باعث شناخت بهتر برند شما گردد. در بیشتر موارد، یک شرکت تثبیت یافته به دنبال تقویت تصویر و برند خود می باشد. ولی نمونه هایی از برندهای معروف وجود دارد که می خواهند درک عموم مردم را با ساخت یک لوگوی جدید تغییر دهند. این شرکت ها ممکن است لوگوی جدیدشان تنها ورژن جدیدتری از طرح قبلیشان باشد یا ممکن است به طور کامل از لوگوی اولیه متمایز شوند و کاملا متفاوت به نظر برسند.

آیا شرکت شما محلی و کوچک است یا به طور بین المللی شناخته شده است؟

سوال بعدی به ما کمک می کند تا بزرگی و میزان دسترسی به شرکت و برندتان را ارزیابی کنید. بعضی از لوگوها برای شرکتهای بزرگ مناسبند در حالیکه طرح ها و لوگوهای دیگر با تجارت های کوچک سازگاری دارند.

برای مثال، شرکت های بزرگ از برند مارک به عنوان راهی برای ایجاد تاثیر جهانی بدون استفاده از یک کلمه بهره میبرند. از طرف دیگر، مدل لغتی بر روی اسم شرکت متمرکز است که این روش، راه مهمی برای ساخت برند یک کمپانی کوچک با اسم کمتر شناخته شده می باشد.

هرچند یک نکته برای شرکتهای کوچک و متوسط وجود دارد: اگر شما برنامه ای برای گسترش و پیشرفت شرکت به منظور تبدیل آن به یک برند جهانی دارید، پس بهتر است از ابتدا از لوگوی برند مارک استفاده کنید. هرچند میتوانید بعدها مدل را عوض کنید ولی خطر از بین رفتن فرصت شناسایی شرکت در این جابجایی وجود دارد.

آیا شرکتتان یک نام طولانی دارد؟

برای شرکتهایی که نام طولانی دارند، بهتر است مدل لوگوی حرفی که از دو یا چند حرف بهره می برد، استفاده شود. حرف م لوگوی مک دونالد یک مثال واضح از این نکته است که یک لوگو چقدر می تواند موفق باشد. اگه نام شرکت شما طولانی نیست یا به خاطر سپردن آن دشوار است، از مدل لوگوی نشانه استفاده کنید تا اسم شرکت را داخل یک شکل قرار دهید. شکل را بر اساس پیامی که میخواهید انتقال دهید، انتخاب کنید. درباره بهترین نوع فونت برای استفاده در داخل شکل بیندیشید. بهترین روش برای انتخاب فونت ها در نظر گرفتن لوگوهای محبوب و استاندارد در صنعت شما می باشد.

آیا کمپانی شما دارای یک اسم خاص است؟

اگر کمپانی شما دارای یک اسم خاص است بهترین روش، انتخاب لوگوی مدل کلمه است. فونت ها پیام های متفاوتی را انتقال می دهند. فونت های چرخشی و کتابی نشانگر حس افراد هستند در حالیکه حروف متقارن نشانگر قدرت و حرفه ای گری هستند.

اگر شرکت شما یک اسم مشخص ندارد، مدل لوگوی ترکیبی ممکن است بهترین گزینه باشد. این روش نام تجارت شما را مشخص می کند و با اضافه کردن عنصر گرافیکی،امکان به خاطر سپردن نام آن را افزایش می دهد که باعث می شود اثر نهایی باعث شناخته شدن بهتر آن شود.

برای شرکتتان همه گزینه ها را بررسی کنید

به افراد متخصص در شرکت لوگو برای کمک کردن به شما در فرایند مهم انتخاب لوگو اعتماد کنید. گروه طراحان عرفان بهترین نوع لوگوی مناسب کمپانی را بر اساس بزرگی، نوع صنعت و اهداف آن مشخص می نماید.

در صورتی که خودتان بدانید که چه می خواهید یا نیاز به تجمیع ایده ها هستید، افراد با تجربه خدمات متفاوتی برای لوگوی ایده آل شما ارائه می دهند که بر روی شرکت شما بازتاب مثبتی دارد. لوگوی خود را از شرکت طراحان عرفان سفارش دهید.گالری طراحی لوگو
نظرات(۰)

ارسال نظر برای این نوشته