طراحی شخصیت تبلیغاتی

نمونه کارها طراحی کاراکتر و تصویرسازی

طراحی شخصیت تبلیغاتی

یوزپلنگ ایرانیکه بهتیز پای آسیایینیز شهرت دارد، یکی از انواع در معرض خطر انقراض ازیوزپلنگ می باشد. متاسفانه هم اکنون تنها چند ده قلاده از این نوع یوزپلنگ در کشور عزیزمان باقی مانده است.

زیستگاه این جانور در مناطق بیابانی است و به سبب شکار بیش از حد شکارچیان منطقه، سال‌های بسیاری است که نسل یوزپلنگ آسیایی (یوزپلنگ ایرانی) در معرض نابودی کامل قرار گرفته است. یافته های به دست آمده از مطالعات اخیر پژوهشگران نشان دهنده ی این است که در سال های گذشته حدود ۷۰ تا ۱۰۰ قلاده از این یوز پلنگ در مناطق کویری مرکزی ایران از جمله نایبندان،خارتوران،میان دشت  و دره ‌انجیریافت می شده اند اما با کمال تاسف امروزه تنها تعداد معدودی از آن باقی مانده است. گفتنی است که نتایج به دست آمده از پژوهش ها در نتیجه ی نقشه‌برداری های زمینی می باشد که توسط بیش از صد و بیست هزار دوربین دید در شب حاصل گشته. این دوربین ها در مکان های مختلفی این تصاویر و شواهد را به ثبت رسانده اند.

از دهه ی هفتاد میلادی تا کنون ایران به عنوان تنها زیستگاه یوزپلنگ‌های آسیایی (ایرانی) بوده است. این یوزپلنگ ها تنهانژاداز یوزپلنگانی هستند که دارای یالاند.

تیم ملی فوتبال ایران در دور گذشته ی مسابقات جام جهانی که در کشور برزیل برگزار شد (جام جهانی 2014 برزیل) از تصویر یوزپلنگ ایرانی بر روی پیراهن تیم ملی فوتبال ایران و تیم ملی والیبال ایران استفاده کرد تا خطر انقراض این جانور را به جهانیان گوش زد کند.

طراحی شخصیت پیش رو برای به سفارش وب سایت GOLDELCUP.IR انجام شده است. انتخاب یوزپلنگ برای نماد این سایت با توجه به ضمینه فعالیت این وب سایت که بازی آنلاین فوتبال و همچنین معرفی یوز ایرانی به عنوان نماد تیم ملی ایران، بوده است.نمونه کارهای مرتبط