صفحه نخست /  نمونه کارها / طراحی لوگو / طراحی لوگو موسسه مالی اعتباری اعتماد ایرانیان

طراحی لوگو موسسه مالی اعتباری اعتماد ایرانیان

نمونه کارها طراحی لوگو

طراحی لوگو موسسه مالی اعتباری اعتماد ایرانیان

موسسه مالی اعتباری اعتماد ایرانیان در با عنوان صندوق قرض الحسنه کار خود را آغاز کرد و تنها از عنوان اعتماد ایرانیان بدون هیچ لوگو تصویری در سردرب شعب خود استفاده می نمود. مدیران این موسسه در سال 1389 برای طراحی لوگو به گروه طراحان عرفان مراجعه نمودند و اولویت های خود را در طراحی لوگو به شرح زیر معرفی کردند. استفاده از نمادهای پولی و اعتباری، استفاده از نمادهای باستانی که معرف تمدن ایرانی باشد و همچنین لوگو القاء کننده حس اعتماد باشد.

در طراحی اتودهای اولیه، لوگو به صورت دایره وار طراحی شد بود و  دارای حرکت اسپیرال بود. دایره نمادی از حركت و زمان است همچنین نمادی از آرامش و تداوم است، زیرا كلیه نقاط پیرامون آن از یك ارزش برخوردارند و این امر تعادلی بین نیروی درونی و فضای بیرونی ایجاد می كند و باعث حركت چرخشی و دورانی می شود و مفهوم بی پایانی را القا می كند. اما در ادامه برای ایجاد چارچوبی قابل اعتمادتر فضای بیرونی لوگو به صورت مربع طراحی شد. مربع از لحاظ بصری ،شكلی است متعادل، محكم، ایستا و نموداری از استواری و منطق.

استفاده از لوتوس یکی از مهمترین نمادهای ایران باستان در مرکز لوگو که در اغلب کشورهای آسیایی به عنوان نماد همگانی مطرح گردیده‌است. گل نیلوفر آبی ریشه در خاک و ساقه در آب دارد و روی آن به طرف خورشید است. این گل نماد مذهب بوده. در نهایت طراحی لوگو با انتخاب رنگ سورمه ای و  یک تایپ فیس مناسب به اتمام رسید و پس از انجام نظر سنجی کشوری که یک ماه به طول انجامید به عنوان آرم رسمی این موسسه معرفی شد.


نمونه کارهای مرتبط