صفحه نخست /  نمونه کارها / عکاسی صنعتی / عکاسی صنعتی سینا کود

عکاسی صنعتی سینا کود

نمونه کارها عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی سینا کود

در سال 1855 میلادی بود که جیمز کلرک ماکسول تئوری عکس رنگی سه رنگ را مطرح کرد. این نظریه ی او بیان می کرد که نور مرئی بر پایه ی رنگ های قرمز، سبز و آبی می باشد. او دستگاهی ساخت که از سه لایه برخوردار بود و هر لایه ی آن نسبت به یکی از سه رنگ آبی، قرمز و سبز حساس بود. بدین ترتیب بود که او توانست در سال 1861 اولین عکس رنگی را به تصویر کشیده و به ثبت برساند.

در سال 1884 میلادی، جورج ایستمن اختراع دیگری را به هنر عکاسی وارد کرد. او توانست با ساخت فیلم رول انقلاب عظیمی در صنعت عکاسی بوجود آورد.

حال این سوال پیش می آید که فیلم رول چیست؟

فیلم رول، فیلمی از جنس پلاستیک است که به امولسیون ژلاتینی آغشته شده است.

دوربین های جعبه ای در سال 1888 میلادی ساخته شدند و به همه گیر شدن و مقرون به صرفه شدن این هنر برای مردم عادی کمک کردند. این امر موجب تحول عظیمی در صنعت عکاسی شد.

اما پس از اختراع دوربین های جعبه ای، نوبت به ابداع دوربین پولاروید رسید. ادوین لند این دوربین های آنالوگ را اختراع کرد. دوربین های پولاروید نوعی دوربین عکاسی هستنسد که به عکاس کمک می کنند تا بلافاصله پس از ثبت عکس، نسخه ی چاپ شده ی آن را در اختیار داشته باشد. پولارویدها دوربین های ظهور فیلم فوری هستند که نسخه ی چاپ شده ی عکس را سریعا پرینت می گیرند. چاپ عکس توسط این دوربین ها در گذشته به یک دقیقه می رسیده و در حال حاضر به چند ثانیه می رسد.

مجتمع کودهای آلی غنی شده سینا با انگیزه تامین اهداف فوق تاسیس گردیده است. این کارخانه مجهز به مدرن ترین دستگاه‌های بروز دنیا و آزمایشگاه کنترل کیفی می‌باشد که قابلیت تولید سالانه ۸۰ هزار تن کود را داراست. قبل از تهیه کاتالوگ و تبلیغات در این زمینه گروه طراحان عرفان اقدام به تهیه عکس از خط تولید، آزمایشگاه شرکت سینا کود نمود.نمونه کارهای مرتبط