صفحه نخست /  نمونه کارها / طراحی تندیس / طراحی و ساخت تندیس طنز و تبسم

طراحی و ساخت تندیس طنز و تبسم

نمونه کارها طراحی تندیس

طراحی و ساخت تندیس طنز و تبسم

طنز، تفکری پیچیده و چند لایه است و هرچند که بر پایه ی خنده استوار باشد اما درواقع از آن به عنوان وسیله ای استفاده می کند که به هدف خود که شاد کردن انسان هاست برسد. طنز اگرچه در ظاهر انسان را به خنده وامی دارد اما درواقع حقیقتی تلخ را بیان می کند.

بزرگان از دیرباز درمورد طنز گفته اند که طنز یعنی خندیدن آه آه و گریستن قاه قاه.

طنز را می توان همچون تیغ جراحی تصور کرد که برای بهبود انسان تلاش می کند.

طنز در نوع خود آدمی را دگرگون می کند، تردیدهایش را افزایش می دهد و جهان دیگری را به رویش می گشاید.

از گذشته درمورد خنده گفته اند که «بخند تا دنیا به رویت بخندد» و یا «خنده بر هردرد بی درمان دواست» این گفته ها به منظور تشویق و ترغیب مردم به خندیدن بیان کرده اند.

اما این امر  فقط در ایران مورد توجه نیست بلکه در ژاپن نیز درباره خنده می گویند: انسان خنده رو موفق تر است.

پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی سلام الله علیه نیز در باب خنده و شادی می فرمایند: هرگز نمی توانید با اموال خود همه مردم را بهره مند سازید پس با خنده های خود آنها را بهره مند سازید.

جشنواره طنز و تبسم در خرداد ماه سال 89 در سالن همایش های صدا و سیما با حضور چهره های شاخص برگزار شد، که در این جشنواره از صداهای ماندگار رادیو تقدیر و تشکر به عمل آمد.از این رو ساخت تندیسی در خور شان این عزیزان در برنامه کاری قرار گرفته بود، واحد طراحی گروه طراحان عرفان با توجه به کلمه طنز و تبسم و همچنین جنبه فرهنگی بودن این جشنواره اتودهایی را به مسئولین برگزاری ارائه کردند که در نهایت تندیس پیش رو مورد تایید قرار گرفت.مراحل اجرا و ساخت تندیس با بالاترین دقت ممکن صورت گرفت تا در نهایت اثری ماندگار از این جشنواره به جای بماند.نمونه کارهای مرتبط