صفحه نخست /  نمونه کارها / طراحی تندیس / طراحی و ساخت تندیس نظام مهندسی

طراحی و ساخت تندیس نظام مهندسی

نمونه کارها طراحی تندیس

طراحی و ساخت تندیس نظام مهندسی

موادی که مجسمه ها می توانند از آنها ساخته شوند عبارتند از: چوب،گچ، جیپس، فایبرگلاس، فلزاتی مثل طلا، نقره و برنز، انواع سنگ‌ها همچون سنگ مرمر و … همچنین بسته به مورد استفاده از آنها، اندازه های مختلفی دارند:

1.  مجسمه های کوچک: به مجسمه‌های کوچک، تندیسک (statuette) نیز می گویند. این مجسمه‌ها تنها سر و شانه ی مورد نظر را به نمایش می گذارند و در اصطلاح به آنها نیم‌تنه (bust) نیز گفته می شود. همینطور مجسمه‌هایی نیز هستند که در آن‌ها تنها شکل سر مورد نظر به نمایش درآمده است به این مجسمه ها سردیسگفته می‌شود.

2.  تندیسک‌ها: تندیسک ها مجسمه هایی هستند که به عنوان یادبود در مراسم‌ و جشن های مختلف به شرکت کنندگان اهدا می شوند. اما در ایران این تندیسک ها را تندیس می نامند.

در طراحی تندیس همایش مصالح و ساخت و ساز ایمن به این نکته توجه شد که مصالح به کار رفته و نوع ساخت آنها، در بناهای تاریخی تا چه حد به ماندگاری آنها کمک کرده است. به همین خاطر از طاق کسری به عنوان بنایی ماندگار که بعد از گذر زمانی طولانی، همچنان پابرجا مانده و از ارگ بم به عنوان بنایی شکننده یاد شد.در ساخت تندیس همایش از بهترین مواد و جدیدترین متدهای قالب ریزی، برشکاری و آبکاری استفاده شده است.نمونه کارهای مرتبط